درباره ما

شرکت آکامیا در سال ۱۳۸۵ در شهر تهران و در زمینه تولیدات پوشش ساختمانی با به کارگیری فناوری های به روز جهت پیشگیری از اتلاف انرژی و گرما آغاز به فعالیت کرده است. این مجموعه با در نظر گرفتن فناوری پیشرفته در تولید تاسیسات ساختمانی و طراحی و تامین اقلام مربوط به آن، به نوعی پیشرو محسوب می شود.

چشم انداز

به طور کلی بهره وری بیشتر از انرژی به این معنا است که برای تولید مقدار معینی از انرژی سوخت کمتری مورد نیاز باشد. این به معنای هزینه های کمتر برای تولید کننده و قیمت ارزان تر برای مشتریان است. بهره وری انرژی حکایت است از استفاده انرژی کمتر برای تولید یک محصول یا خدمات مشابه مانند روشنایی، گرمایش و حمل و نقل. تمرکز اصلی ما در آکامیا حرکت به سوی منابع انرژی تجدیدپذیر برای رسیدن به بیشترین میزان بهره وری از انرژی است و از آنجایی که بهره وری انرژی یکی از دو ستون اصلی سیاست انرژی پایدار محسوب می شود، افزایش آن برای محیط زیست بسیار سودمند خواهد بود.

بسیاری از ما از این حقیقت که در روز چه مقدار برای انرژی هزینه می پردازیم و با صرفه جویی در آن چقدر می توانیم در هزینه هایمان نیز صرفه جویی کنیم، ناآگاهیم. از دیدگاه آکامیا این هزینه های گزاف برای تامین انرژی کاملا ناپسند و تا حدودی بی مورد است. این مجموعه با قرار دادن سیاست انرژی پایدار در دستور کار خود به نقد این اتلاف انرژی و گرما می پردازد. همان گونه که می دانید عواملی مانند عایق بندی ضعیف و ناکارآمد، چراغ های پر مصرفی که غیر اصولی ساخته شده اند، لوازم خانگی و تجهیزات سرمایشی و گرمایشی در هدر رفتن انرژی موثر اند.

عایق بندی بهتر سقف و استفاده از در و پنجره هایی که از اتلاف گرما و انرژی جلوگیری می کنند، هزینه هایی را که برای تامین آن ها در نظر گرفته می شوند، کاهش می دهد و با چشم انداز آکامیا در تولید محصولات خود کاملا همسو است.

آکامیا با آگاهی از این مسئله که در خانه بدون عایق یک چهارم گرما از راه پشت بام به هدر می رود و با دانستن اهمیت عایق بندی زیر شیروانی برای جلوگیری از اتلاف آن به تولید محصولات خود می پردازد. عایق بندی صحیح زیر شیروانی یا سقف مسطح راهی موثر برای کاهش از دست رفتن انرژی است.

ماموریت

آکامیا ماموریت خود را فراتر از توجه به پیشگیری از اتلاف انرژی می داند و بر حفاظت از محیط زیست نیز تاکید می ورزد. برای مثال جالب است بدانید که ۴۰ درصد از انتشار گاز های گلخانه ای جهانی (GHG) به ساختمان ها مرتبط است و در صورت جدی نگرفتن این موضوع تا سال ۲۰۵۰ دو برابر می شود. مجموعه آکامیا با آگاهی از این موارد به فعالیت خود در حوزه پوشش ساختمانی می پردازد و دغدغه مند است که این اطلاعات را به دیگران نیز منتقل کند.

شرکت آکامیا خود را در برابر افزایش سطح آگاهی جامعه درمورد تاثیری که انتخاب های فردی و روزمره بر محیط زیست می گذارند، مسئول می داند و سعی دارد شیوه های پایداری را معرفی کند که در حفظ زیبایی طبیعی زمین موثر اند. این مجموعه به افراد در درک بیشتر اهمیت این موضوع کمک می کند و از راه محتوا های غنی و ارزشمند، رسانه های اجتماعی و در مجموع از هر راهی که برایش مقدور است، می کوشد الهام بخش آنان باشد.

حقیقتا تاثیر عادات فردی خرید و مصرف بر محیط زیست و اتلاف انرژی قابل چشم پوشی نیست و متاسفانه جامعه امروزه ما که روز به روز به سمت مصرف گرایی حرکت می کند، در این مورد به درستی تعلیم داده نشده است. این ناآگاهی نتیجه ای نداشته است جز آسیب های فراوان و تا حدودی جبران نا پذیر به محیط زیست و کره زمین. اکنون زمانی است که باید در حرف و عمل کوشید تا دستور العمل های حفاظت از محیط زیست همگانی شوند و عادات روزمره افراد به سوی بهبود وضع سیاره مان تغییر یابند.

آکامیا با آموزش روش های پیشگیری از هدر رفتن گرما و انرژی در خانه تلاش کرده است این تغییرات را از داخل خانه افراد آغاز کند و از پس وظیفه ای که بر عهده دارد، برآید. بدیهی است که استفاده بهینه از منابع موجود برای تامین انرژی در حفظ محیط زیست تا چه حد اثرگذار است. همه ما می دانیم که توصیه تنها، کافی نیست. این شرکت نیز اطلاعات خود را در تولید محصولاتش اعمال می کند و مفتخر است اذعان کند که در این زمینه تا حدود زیادی موفق عمل کرده است.

برای مثال یکی از مسائل مهمی که بر زندگی موجودات زنده به خصوص حیوانات و گیاهان دریایی اثر می گذارد، آلودگی آب دریا ها است. این مسئله وضعیت کلی محیط زیست را تهدید می کند. درک لزوم اقداماتی برای رفع این خطرات احتمالی و پیشگیری از بروز آن ها، آکامیا را بر آن داشته است که بر آموزش اولیه به کودکان و نوجوانان نیز متمرکز شود.

درباره تیم

شرکت آکامیا با بیش از ۱۵ سال سابقه در زمینه تولید و فروش پوشش های ساختمانی، به عرضه باکیفیت ترین و مستحکم ترین پوشش های سقف شیبدار از برند های مطرح و معتبر جهانی می پردازد. در تولید و عرضه این محصولات تمام استاندارد های ساختمانی رعایت شده اند و آن ها را می توان پوشش سقف تمام ساختمان ها در نظر گرفت. انواع گسترده این سقف های شیبدار در طرح ها، رنگ ها و ساخته شده با مواد اولیه متنوع و با کیفیت موجود اند و با انواع سلیقه افراد مطابقت خواهند داشت.

 دیدگاه اصلی شرکت آکامیا در طراحی و ایجاد این برند توجه به تکنولوژی های پیشرفته و به روز در تولید محصولات بوده است. تمرکز اصلی بر بهره مندی از این فناوری ها موجب شده است که آن ها کاملا با استاندارد های حفاظت از محیط زیست و پیشگیری از اتلاف گرما و انرژی سازگاری داشته باشند. یکی دیگر از ویژگی هایی که مخصوص مجموعه آکامیا است، پیشرو بودن آن است. آکامیا را می توانیم جزو اولین شرکت هایی بدانیم که به این نکات ارزشمند در تولیدات خود توجه داشته است و سعی بر آموزش آموخته های خود دارد.

customers