شینگل BP

شینگل BP

شینگل BP یکی از متداول ترین و زیبا ترین سقف های شیبدار است که اخیرا بسیار مورد توجه مشتریان قرار گرفته است. شرکت BP  با بیش از ۱۰۰ سال سابقه در تولید انواع سقف شیبدار از جمله شینگل، همواره در صنعت ساختمان کانادا پیشرو بوده است. نام این برند در کنار دیگر صنایع بزرگ این کشور همچون پیشکسوتی با شعار عملکرد بالا، یکپارچگی، نوآوری و کیفیت می درخشد.

فرمولاسیون به کار رفته در لایه های شینگل شرکت BP علاوه بر مقاومت بالا باعث ایجاد معماری زیبای سقف شیبدار خانه ها می شود. اقتصادی بودن، بازگشت سرمایه و مقاومت در برابر انواع شرایط آب و هوایی، به خصوص در طوفان و رنگ بندی متنوع باعث می شود که انتخاب شینگل BP خرید هوشمندانه ای در نظر گرفته شود. این شرکت انواع شینگل کلاسیک را با قیمت مناسب، مقاومت بالا، گارانتی طولانی مدت ۲۵ الی ۳۰ ساله و حتی مادام العمر به فروش می رساند.

شینگل های شرکت BP

شینگل BP

این شرکت در تولید بسیاری از ورق های شینگل خود پیشرو و زبانزد محسوب می شود. خط تولید این BP جزو اولین خط تولید هایی بود که از ساخت شینگل های طبیعی و ارگانیک به تشک فایبرگلاس با روکش آسفالت بهبود یافته و گرانول ارتقا یافت. شینگل هایی که امروزه این برند تولید می کند بلند تر، ضخیم تر و مستحکم تر نیز شده اند. در ادامه مهم ترین تولیدات این برند را با جزئیات مورد بررسی قرار می دهیم.

نمونه های شینگل BP عبارت اند از:

  • EVEREST 42

زیبایی و مقاومت بالای این مدل از سقف شیبدار، کیفیت بالای لایه ها، رنگ آمیزی و سایه روشن های منحصر به فرد و برجسته همراه با ظرافت بالا باعث تبدیل آن به یک محصول پر فروش شده است. این شینگل آسفالت، لمینتی است که ۴۲ اینچ ضخامت دارد و آن را با فناوری ویژه Weather-Title خود می شناسند. در Everest 42 دو نوار درزگیر به کار رفته است که از آن در برابر طوفان محافظت می کند. آب باران در این درزگیر ها گیر می کند و به هیچ وجه وارد لایه زیرین نمی شود.

برخی از رنگ های شینگل مدل EVEREST 42 عبارت اند از Drift Wood، Fossil wood، Silver Gray، Sunset Cedar، Twilight Grey، Magenta Red و … . در هر بسته از این شینگل ها ۱۹ عدد ورقه به کار رفته است و این بسته ها میانگین ۳٫۰۶ متر مربع از فضا را پوشش می دهند. مقاومت این ورق های شینگل BP در برابر باد و طوفان و شرایط نامساعد جوی، در صورتی که در نصبشان شرایط استاندارد رعایت شده باشد، ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت است.

انواع شینگل BP

  • MYSTIQUE 42

مقرون به صرفه بودن این ورق ها موجب شده است که در صورت نگهداری صحیح، نوعی سرمایه گذاری بلند مدت محسوب شوند و ارزش خانه را برای فروش مجدد، افزون کنند. سایه روشن به کار رفته در طراحی ورق شینگل میستیک ۴۲ به آن نمایی سنگ مانند می دهد. در این ورق شینگل نیز فناوری چسب های Weather-Tite به کار رفته است که موجب می شود آب باران به آن نفوذ نکند و باد و طوفان به آن آسیبی وارد نسازد. تمام این موارد باعث می شوند که آن را ورقی همیشگی در نظر بگیرید که هیچ گاه مجبور به تعویضش نخواهید شد. یکی دیگر از ویژگی های قابل توجه آن ظرافتی است که به ظاهر خانه می بخشد. Pearl Grey، Slate Grey، Taupe، Tone Brown، Rustic Cedar، Redwood و … از رنگ های میستیک ۴۲ هستند.

درجه مقاومت ورق شینگل میستیک ۴۲ در برابر طوفان و تگرگ، UL2218 کلاس ۴ است. در استاندارد UL2218، مواد را بر اساس مقاومتی که در برابر ضربه توپ فولادی دارد، طبقه بندی می کنند. در آزمایشی که در سطح ۴ این استاندارد انجام گرفت، نشان داده شد که شینگل نمونه در برابر دو مرتبه ضربه توپ فولادی با قطر ۵ سانتی متر، سالم باقی می ماند و ترک نمی خورد. این بدین معنا است که ورقه های میتسیک ۴۲ بالا ترین سطح مقاومت را در برابر ضربه و آسیب از خود نشان می دهند.

  •  YUKON SB

از میان خصوصیات منحصر به فرد این شینگل BP می توانیم به تنوع رنگی وسیع آن اشاره کنیم. این تنوع رنگی موجب شده است که با تمام سلایق و انواع نمای ساختمان ها هماهنگ باشد. همان گونه که پیشتر نیز اشاره کردیم، فناوری Weather-Tite در ورق شینگل، از آن در برابر آسیب های ناشی از باد و طوفان شدید و باران های خطرآفرین حفظ می کند. شینگل YUKON SB تک لایه است و از فایبرگلاس بسیار مستحکم تشکیل شده است. از میان رنگ های متنوع آن می توانیم Silver Grey، Twilight Grey، Drift Wood، Sunset Cedar و Magenta Red را نام ببریم.

انواع شینگل BP

  • DAKOTA

طیف گسترده رنگ های داکوتا، آن را برای استفاده بر سقف خانه هایی که سبک های مختلف دارند، مناسب کرده است. عملکرد بالا و باکیفیت به همراه ظاهر ظریف و تُن رنگ های مختلف این ورق شینگل BP باعث شده است که برای سال های متمادی دوام داشته باشد و همچنان جذابیت خانه را حفظ کند. مقاومت آن و در برابر باد تا ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت و در برابر باد های شدید تا ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت است. دو تنالیته رنگ قهوه ای، Slate Grey و … از رنگ های مخصوص به آن هستند.

جمع بندی

ورق های شینگل شرکت BP نوعی پیشرو در این صنعت محسوب می شوند و آن را نسبت به برند های دیگر از جهات مختلف متمایز می کنند. مقاومت بالا در برابر ضربه، باد و باران و سایر عوامل محیطی، قیمت مناسب، طرح ها و رنگ های متنوع با سایه روشن های متفاوت، موجب این تمایز شده است. در این نوشته سعی بر آن بوده است که نمونه های برتر شینگل BP که عبارتند از EVEREST 42، MYSTIQUE 42، YUKON SB و DAKOTA معرفی شوند. همچنین ویژگی های برجسته هر یک با جزئیات مورد بررسی قرار گیرند. برای مثال MYSTIQUE 42 را با مقاومت بسیار بالایی که دارد می شناسند، YUKSON SB به دلیل تنوع و طیف گسترده رنگ های منحصر به فرد خود مشهور شده است و زیبایی و کیفیت برتر لایه ها، EVEREST 42 را در میان سایر شینگل ها برجسته کرده است.

customers