سقف شیبدار یک طرفه

سقف شیبدار یک طرفه

سقف یکی از مهمترین اجزای خانه است. عوامل محیطی مانند باران ، گرما و سرما را تحمل می کند. پشت بام ها پناهگاهی است که یک خانه را حفظ می کند.

بسته به اشکال عمومی آنها ، سقف ها را می توان در دو دسته غالب طبقه بندی کرد. یکی سقف تخت ، و دیگری سقف شیب دار. سقف های تخت در ساختمان های تجاری معمول است و در مقایسه با سقف های شیب دار ، ساخت آنها آسان است.

سقف ، یک ویژگی مشترک در بین همه خانه ها است. خانه هایی با سقف شیب دار می توانند اشکال مختلفی داشته باشند. بسته به نیاز صاحبان خانه و ترجیحات زیبایی شناختی آنها ، از انواع اشکال می توان استفاده کرد.

لازم نیست همه سقف های شیبدار به صورت قرینه باشند، بعضی از آن ها می توانند تنها در یک سمت داراری شیب باشند. سقف های شیب داری که تنها یک شیب تند دارند را، سقف شیبدار یک طرفه می نامند.

ممکن است یک خانه دارای چند شیب مجزای یکطرفه باشد. این سقف ها، برای مناطقی مناسب است که وزش باد در آنجا زیاد نیست. اما اگر در مناطقی با باد های شدید، شیب تندی داشته باشد، با مشکل مواجه خواهد شد.

سقف شیبدار یک طرفه

این سقف ها به راحتی نصب می شوند. به علاوه از مصالح کمتری استفاده می شود. علاوه بر همه اینها، اگر شیب زیاد باشد، باران و برف کمتری بر روی سطح بام، باقی خواهد ماند این سقف ها،  نمای زیباتری را به ساختمان می دهد و به بافت خانه اصالت و تازگی می بخشد.

یکی دیگر از سقف شیبدار یک طرفه ، سقف شیبدار تک شیب است، از وسط به دو قسمت تقسیم می شود که  حداقل شیب آنها باید ۴۵ درجه باشد و بیشتر برای تراس منازل به این صورت ساخته میشود.

بهترین محصول برای اجرای سقف های شیبدار و سقف ویلایی شینگل است. سقف شینگل با دوام تر و آب بندی ۱۰۰% را دارا می باشد و در کشورهای اروپایی استاندارد جهانی را دارد. همچنین محصولاتی چون سفال ورق سنگریزه آندوویلا نیز برای سقف ویلا استفاده می شود.

پوشش های مدرن و جدید

امروزه با توجه به پیشرفت های جدید صنعت پوشش بام و همچنین تنوع در عرضه محصولات پوشش بام ، بیشتر از پوششهای مدرن و جدید مانند شینگلهای لانه زنبوری، شینگل رولی و شینگل طرح آجری استفاده می شود.

این پوشش ها هزینه نصب کمتر و به نسبت ارزان تر از نمونه های پوشش بام دیگر هستند. به علاوه، عایق بودن این گونه شینگل ها، در کنار زیبایی بالقوه یکی دیگر از خصوصیات مهم شینگل های سقفی ساخته شده از قیر و سنگریزه های معدنی خودرنگ می باشد. همچنین از تخته های او اس بی نیز به عنوان زیرساز و چوب های مقاوم در برابر رطوبت استفاده می شود.

پوشش های مدرن و جدید

توجه داشته باشید که شما می توانید، برای بخش های مختلف خانه ، از سقفهای شیب یک طرفه استفاده کنید.

به عنوان مثال ، قسمت گاراژ خانه می تواند سقف خاص خود را داشته باشد ، در حالی که اتاق های خواب در نیمه دیگر خانه می توانند سقف دیگری داشته باشند. همسن امرمی تواند به سازه شما، نمایی چشمگیر ببخشد.

سقف شیبدار یک طرفهسقف تک شیب

از آنجا که این شیب با درجات خاصی باید اجرا شود، برای اتصال صفحات خورشیدی بسیار مناسب هستند.

تنها نیاز شما این است که شیب خانه رو به جهتی باشد که در معرض آفتاب حداکثری قرار بگیرد. از نظر زیبایی شناسی نیز ، در داخل خانه هایی با این سبک سقف، فضاها دلباز هستند و نور طبیعی را به راحتی به داخل وارد می کنند.

از آنجا که این نوع سقف شیبدار یک طرفه معمولاً در خانه های مدرن طراحی شده است، بسیاری از فضاهای داخلی این خانه ها برای دکوراسیون به سبک مدرن مناسب هستند. به علاوه می تواند  تصور یک خانه مربوط به دهه ۱۹۵۰ یا ۱۹۶۰ را در ذهن بیننده ایجاد کند و به نوستالژی بسیاری از خانه های مدرن کمک می کند.

سقف شیبدار یک طرفه - سقف تک شیب

سقف تک شیب قطعاً مزایای زیادی را به همراه دارد ، اما معایبی را نیز با خود به همراه دارد. عایق بندی خوب برای رفاه  حال شما ضروری است. در غیر صورت این خانه شما، در تابستان خیلی گرم و در زمستان خیلی سرد می شود.

مهمترین قسمت در هر ساخت و ساز سقف، ارتفاع سقف است. سطح زیرین سقف را می توان درجه شیب سقف دانست.

سقف شیبدار یک طرفهسقف شیبدار با شیب کم

 در این نوع سقف شیبدار یک طرفه ، عواملی همچون زیبایی یا موارد فنی ممکن است باعث شود که شما سقف شیبدار با شیب کم را برای سقف ویلا یا خانه خود انتخاب کنید.

سقف شیبدار با شیب کم

در مناطقی که بارش برف زیاد است، ممکن است سقفهای تخت انتخاب مناسبی نباشد، زیرا در صورت برف فراوان، برف سرازیر نمی شود .همین امر باعث ایجاد وزن بر روی سقف و ایجاد مشکل واقعی می شود.

سقف هایی با شیب زیاد، می تواند منجر به سرازیر شدن برف از طرفین و ریزش آن بر روی سر افراد شود.

این دقیقا همان جایی است که یک معمار باتجربه می تواند سقف ایده آل برای خانه را پیشنهاد دهد که نه تنها چشم نواز باشد بلکه از نظر عملکرد نیز بسیار خوب باشد.

شیب سقف می تواند خانه ای را بهینه کند یا کلا از بین ببرد.

customers