سقف شیروانی چهار طرفه

سقف شیروانی چهار طرفه

سقف شیروانی چهار طرفه ، این سقف ، که به آن سقف فرانسوی نیز گفته می شود ، یک سقف چهار طرفه است که در هر طرف دو شیب دارد که با هم یک سقف کم ارتفاع را تشکیل می دهند.

قسمت پایین تر این سقف،  شیب بیشتری نسبت به بالا دارد. کناره ها بسته به سبک سقف، می توانند صاف یا منحنی باشند.

از انواع سقف ها، سقف شیروانی چهار طرفه ، می تواند به ایجاد فضای اضافی برای زندگی کمک کند. استفاده از فضا به عنوان یک اتاق زیر شیروانی کامل یا حتی محل زندگی ، بسیار محبوب است. این سبک برای جاذبه زیبایی بیشتر به خوابگاه های باز یا بسته ختم می شود.

سقف های شیروانی چهار طرف برای افرادی که خواهان انعطاف پذیری برای انجام کارهای اضافی در خانه -در آینده- هستند بسیار مناسب است. هنگام طراحی و ساخت خانه برای اولین بار ، می توانید با داشتن یک طرح ساده برای شروع صرفه جویی کنید.

در نظر داشته باشید که قسمت کوچک سقف برای مناطقی که بارش برف سنگین دارند ایده آل نیست.

به دلیل جزئیاتی که دراین سقف ها وجود دارد ، سقف های شیروانی چهار طرف از سقف های معمولی هزینه بیشتری دارند. با این حال ، فضای اضافه شده می تواند چیزی بیش از هزینه اضافی ساخت اولیه را جبران کند.

 از آنجا که سقف های شیروانی چهار طرف دارای چنین طراحی منحصر به فردی است ، انتخاب مصالح منحصر به فرد می تواند سقف را بسیار خاص تر کند. استفاده از فلزهایی ، مانند مس یا روی برای قسمت شیب دار سقف ، در جلو می تواند گران تر باشد ، اما در واقع به نگهداری بسیار کمتری نیاز دارد ، و این یک انتخاب خوب و طولانی مدت است.

سقف شیروانی چهار طرفه

استفاده از شینگل چوبی یا سنگی ، روشی برای برجسته سازی این نوع سقف است. با این حال ، از شینگل های ترکیبی  نباید استفاده شود. از شینگل آسفالت می توان به صورت منظم در قسمت شیبدارتر سقف استفاده کرد.

بیشتر مصالح موجود در بازار را می توان برای این سقف استفاده کرد اما از قسمت شیب کم سقف آگاه باشید. برای محافظت از یکپارچگی سقف اطمینان حاصل کنید که به درستی صیقلی و ضد آب شده باشد.

انواع سقف های شیروانی چهار طرفه

سقف های شیروانی چهار طرفه ، می توانند سایه های مختلفی از جمله زاویه مستقیم ، محدب یا مقعر به خود بگیرند.پنجره ها برای تأمین نور برای فضاهای جدید، بسیار مهم هستند.

پشت بام های سقف انبار

سقف انبار ، از لحاظ معنایی که دارای دو شیب متفاوت است ، بسیار شبیه سقف های شیروانی چهار طرفه  است. تفاوت این دو در این است که سقف انبار فقط دو طرف دارد ، در حالی که  سقف های شیروانی چهار طرفه ،چهار طرف دارد.

مشابه سقف های شیروانی چهار طرفه، ضلع پایین سقف انبار تقریباً شیب تندی دارد ، در حالی که شیب بالایی آن بسیار کمتر است.

سقف انبارها فقط در بالای انبارها ، خانه های کشاورزی و کابین های چوبی دیده نمی شوند. آنها همچنین در خانه های استعماری هلندی و سبک های گرجی نیز دیده می شوند.

تقریباً مانند حیاط منزل ، سقف انبارها، فضای زندگی اضافی را ایجاد می کنند. به علاوه طراحی اتاق زیر شیروانی در چنین سقف هایی کار راحتی است.

در ساخت سقف انبارها فقط از دو تیر سقف ، به همراه اتصالات استفاده می کنند. از آنجا که ساخت و ساز آنها بسیار ساده است و به مواد کمتری، احتیاج دارد ، این امر به پایین نگه داشتن هزینه های سقف کمک می کند.

پشت بام های سقف انبار

سقف های انباردار نیز ایده خوبی برای سوله های بیرونی و ساختمانهای ذخیره سازی است. شکل آنها می تواند فضای ذخیره سازی بیشتری را بدون اشغال فضای بیشتر فراهم کند.

اما سقف انبارها برای مناطق شدید بادی یا مناطقی که بارش برف قابل توجهی دارند توصیه نمی شود.زیرا تحت فشار شدید منجر به  سقوط سقف می شود.

سقف های انبار دار نیز باید به خوبی ساخته شوند ،به طوری که در  پشته ها ضد آب باشند و به طور منظم تعمیرات شوند. بهتر است هر ساله از این سقف ها بازدید شود تا خسارات ناشی از طوفان ، بارندگی شدید یا برفها بر آنها بررسی شود.

برای افزودن نور به فضای اضافی ، توصیه می شود از پنجره استفاده کنید. اگرچه این جزئیات به زیبایی کلی یک خانه می افزایند ، اما احتمال نشت آب را افزایش می دهند.

مصالح مورد استفاده برای سقف انبار ها به سبک خانه بستگی خواهد داشت.در شینگل از چوب ، آسفالت یا تخته سنگ بسیار استفاده می شود. با این حال ، استفاده از فلزات میزان نگهداری  و تعمیرات مورد نیاز را تا حد زیادی کاهش می دهد.

سقف ترکیبی

سقف های ترکیبی شامل نوعی طراحی هستند که  با الهام از چند مدل سقف نتیجه منحصر به فردی را رقم میزنند.

به عنوان مثال ، یک خانه ممکن است دارای سقفی مفصلی با سقف شیروانی بالای اتاق خواب ها و یک اسکیلون بالای ایوان باشد.

استفاده از سقف های ترکیبی جاذبه های معماری یک خانه را افزایش می دهد. همچنین یک روش عالی برای استفاده از بهترین نوع سقف برای هر بخش از خانه است.

توجه داشته باشید که در این نوع سقف نیز،هرچه طرح پیچیده تر باشد ، گران تر خواهد بود

سقف ترکیبی

گودی ها و پشته ها ضعیف ترین قسمتهای این مدل سقف است که در آن آب می تواند تجمع کند و نشت دهد.

در هنگام انتخاب سقف ، ابتدا این امر را درنظر بگیرید  که نوع آن برای منطقه شما مناسب است یا نه. به عنوان مثال ، اگر در منطقه ای برفی زندگی می کنید ، یک سقف شیب دار که برای از بین بردن انباشت زیاد برف طراحی شده است ، می تواند یکی از گزینه های عملی باشد.

پروژه های مرتبط

نظرات کاربران

customers