معرفی مدلهای سقف شیروانی جدید، انواع، اجرا، نصب

مدلهای سقف شیروانی جدید

معمولا ظاهر بیرونی بنا ها از معماری داخلی آن بیشتر جلب توجه می کنند. یکی از موارد موثر در نما و زیبایی هر بنایی پوشش سقف آن است .مدلهای سقف شیروانی جدید با متریال های بهتر ساخته می شوند و در اغلب موارد نصب آن ها راحت تر شده است. برای آشنایی بیشتر با انواع و ساختار سقف های جدید با ادامه مقاله همراه باشید.

 مدلهای سقف شیروانی جدید چه مزیتی نسبت به مدلهای قدیمی دارند؟

  • زیبایی، تنوع رنگ، کیفیت و ماندگاری بالا
  • وزن سبک و مقاوم در برابر زلزله
  • مقاوم در برابر وزش باد های سهمگین و تگرگ
  • مقاوم در برابر آتش سوزی به دلیل استفاده از مواد غیر قابل احتراق
  • ممانعت از چسبیدن گرد و غبار به دلیل پوشش رویین اکریلیک

طراحی مدلهای سقف شیروانی جدید

طراحی مدلهای سقف شیروانی جدید

سقف شیروانی با مصالح گوناگون برای منازلی که بین ۲ تا ۴ طبقه دارند قابل نصب است.

عواملی مانند موقعیت جغرافیایی و اقلیمی، بارندگی، مقاومت در برابر نفوذ رطوبت و مصالح مورد استفاده برای ساخت و ساز، از عوامل موثر در تعیین درجه شیب سقف است پس حتما پیش از سفارش و طراحی با متخصصین درباره منطقه ای که می خواهید ساخت و ساز انجام دهید، مشورت کنید تا بهترین مصالح و شیب سقف را بر مبنای ویژگی های محیطی انتخاب کنید.

سقف شیروانی جدید یک طرفه

سقف شیروانی جدید یک طرفه

سقف شیروانی یک طرفه یکی از مدرن ترین مدلهای سقف است. در این طرح شیبی که برای سرریز شدن آب باران و برف های جمع شده در نظر گرفته شده، بسیار مناسب است .نمای شیروانی این سقف مناسب برای مناطق با آب و هوای استوایی و بارانی است. در اجرای سقف شیبدار به دلیل اینکه این نوع سقف ها مدت زیادی زیر برف و باران خواهند ماند باید مقاوم سازی به خوبی اجرا شود .

شیب سقف شیروانی

بسیار مهم است که قبل از اجرای سازه شیروانی شیب آن مشخص شود. سقف شیروانی به صورت شیروانی یک طرفه یا دو طرفه قابل اجرا است. معمولا دو نوع سقف می شود انتخاب کرد: سقف شیروانی با شیب کم یا سقف شیروانی با شیب زیاد.

بسیاری از مسائل اعم از نوع پوشش سقف شیروانی و جنس ورق های پوششی و عایق آن به همراه شیب و مدت زمان اجرای سقف را معمار مشخص می کند؛ همچنین آب بندی سقف شیروانی برای دفع آب باران و برف و مسائل مربوط به نگهداری آن نیز مشخص می شوند.

شیب سقف شیروانی

انواع مدلهای سقف شیروانی جدید

با پیشرفت علم و تکنولوژی در عرصه های گوناگون اجزای تشکیل دهنده ساختمان تغییر و بهبود یافتند. مدلهای سقف شیروانی جدید بسیار متنوع هستند و هر یک به ساختمان شما هویت منحصر به فردی می دهند. در ادامه شما را با انواع سقف شیروانی آشنا می کنیم.

سقف فلزی

سقف شیروانی فلزی را معمولا با ورق طرح سفال می شناسند. این سقف بسیار سبک است و برای عایق از توری مرغی و پشم شیشه استفاده می شود. ورق طرح سفال از جمله مصالحی است که در زمان ورود به صنعت ساختمان با استقبال ویژه ای رو به رو شد. این ورق بسیار زیبا و دارای تنوع رنگ است. این نوع ورق به خاطر زیبایی و استحکام در آلاچیق ها، پوشش سقف های شیروانی و سقف های شیبدار و سردر های ساختمانی به کار گرفته می شود.

ورق های روف پانل

ورق های روف پانل

اگر به دنبال مدلهای سقف شیروانی جدید با استحکام بالا و عایق هستید؛ روف پانل برای شما گزینه مناسبی است.

این سقف از ۳ لایه مختلف تشکیل شده که عبارتند از: ورق گالوانیزه، فوم پلى یورتان، فیلم پلى اتیلن یا فویل آلومینیوم این محصول بهترین جایگزین براى پوشش هاى سنتى سقف و دیوار است که شامل ورق هاى گالوانیزه، پشم شیشه و تورى مرغى هستند. همچنین از لحاظ هزینه حمل و نصب بسیار به صرفه تر از سیستم هاى سنتى پوشش است. زیرا در سیستم هاى سنتى سه مرحله نصب انجام می گیرد در صورتى که کل فرایند نصب روف پانل یک مرحله ای است .

آندوویلا

آندوویلا

ورق آندوویلا ضد آب و با محیط زیست سازگار است. اگر به فکر بازسازی یا پوشاندن سقف شیبدار خود هستید، آندوویلا می تواند یکی از بهترین گزینه ها باشد؛ زیرا تمامی استاندارد های روز در این ورق رعایت شده است.

آندولین

آندولین از دیگر مدلهای سقف شیروانی جدید است. ورق آندولین در برابر نفوذ آب عایق است و به دلیل انعطافی که دارد ترک برنمی دارد و همچنین زنگ نمی زند و پوسیده هم نمی شود و در انواع شرایط آب و هوایی برای ساختمان های مسکونی و تجاری قابل استفاده است.

سفال طبرستان

سفال طبرستان

سفال طبرستان به شکل شیب های یک طرفه یا دوطرفه و یا به شکل دندانه اره اجرا می شود. از انواع سفال طبرستان می توان به مدل پنبه کوهی و سیمان و همچنین سفال طبرستان آلومینیومی و فولادی اشاره کرد.

شینگل

شینگل

مواد اولیه پوشش سقف شینگل قیر پلیمری است؛ همچنین سایز متوسط برای عرض آن ۳۵ سانتی متر و طول ۱ متر است که با یک شبکه شیشه ای مات به هم متصل شده است و طرح ها و رنگ های مختلفی دارد.

ورق رنگی

به همان ورق های فلزی گالوانیزه ای گفته می شود که بوسیله تکنیک ها و دستگاه های خاصی رنگ می شوند. ضخامت رنگ اضافه شده به ورق رنگی ۳۵ میکرون است.

اجرای مدلهای سقف شیروانی جدید

یکی از عوامل چکه آب به داخل ساختمان عایق بندی نادرست است. برای نصب ورق شیروانی به صورت استاندارد و هم پوشانی شده، باید فرم ورق حفظ شود؛ مثلا در نصب ورق ذوزنقه ای حالت استاندارد حداقل ۲۰ درصد است. برای سقف های دیگر اندازه ها باید استاندارد باشند و برای همه فرم های ورق شیروانی حتما باید همپوشانی ورق را رعایت کنیم.

customers