شینگل خورشیدی چیست؟

شینگل خورشیدی

شینگل‌های خورشیدی

ابتدایی‌ترین تعریف شینگل خورشیدی فتوولتائیک، یک صفحه خورشیدی است که به عنوان یک سقف شیب­دار پیکربندی شده است که روی یک سقف با پوشش شینگلی قرار گرفته است. این سقف­‌های شینگلی به صورت مرسوم از نوع آسفالت است،. پیشرفت های اخیر در بهره وری از شینگل یا سفال‌­های خورشیدی منجر به توسعه شینگل‌­های خورشیدی شده است که با سقف های شینگلی، بتن، سفال و تخته سنگ نیز ادغام می­شوند. این شینگل­‌های خورشیدی بسیار شبیه به شینگل از نوع آسفالت معمولی هستند، وظیفه­‌های یک شینگل معمولی را متقبل می­شوند و مانند یک شینگل معمولی از سقف شما در برابر باد و باران محافظت ­می­کنند اما این مزیت را دارند که بتوانید انرژی خورشیدی را به انرژی الکتریکی برای خانه­‌تان  تبدیل کند.

شینگل خورشیدی

چند نوع شینگل خورشیدی وجود دارد؟

در حال حاضر دو نوع اساسی از شینگل خورشیدی فتوولتائیک وجود دارد که برای تولید انرژی خورشیدی خانگی استفاده می­‌شود. این دو نوع از صفحات شینگلی خورشیدی عبارتند از: سلول‌های خورشیدی سیلیکون سنتی و فتوولتائیک های نازک مس جدید-ایندیوم گالیم-سلنید (CIGS).

 

 شینگل‌های خورشیدی سیلیکون

صفحات شینگلی خورشیدی سیلیکون بسیار شبیه یک صفحه خورشیدی سنتی است. این شینگل­ها سفت و سخت و در یک قاب هستند که همچنان نازک و متناسب با مواد بام معمولی ساخته شده­اند و مطابق با مصالح پشت­بام موجود نصب می­شوند.

 

شینگل خورشیدی CIGS

شینگل سقف فتوولتائیک CIGS از جدیدترین فناوری قطع­ نازک است که برای تولید انرژی خورشیدی خانگی استفاده می­‌شود. CIGS می‌تواند به حدی با وزن انعطاف پذیرتر و سبک تر ساخته شود که قادر به مخلوط شدن با شینگل­‌ها در یک سقف موجود یا جدید باشند.

اگرچه صنعت صفحات شینگلی خورشیدی هنوز بسیار تازه کار و جوان است چرا که اولین بار در سال ۲۰۰۵ تولیدات خود را ارائه داد، اما ادامه پیشرفت و رشد این صنعت تضمین شده است. دو منبع برجسته برای شینگل سقف فتوولتائیک در ایالات متحده Dow و Certainteed هستند. اطلاعات بیشتر در مورد هر نوع خاص از صفحات شینگلی خورشیدی را می‌توان در وب سایت‌های آنها یافت.

 

شینگلی خورشیدی

چرا شینگل‌های خورشیدی به جای صفحه­‌های خورشیدی؟

بزرگترین دلیل استفاده مردم از صفحات شینگلی خورشیدی به جای صفحات خورشیدی ، موضوع زیبایی شناسی است. شینگل خورشیدی بیشتر از یک صفحه خورشیدی شبیه به یک سقف معمولی است. وبرخی افراد ترجیح می­‌دهند یک لایه صفحات شینگلی خورشیدی داشته باشند تا کوهی از صفحات خورشیدی را روس سقف تلنبار کنند.

در برخی موارد، انجمن صاحبان خانه (HOA) یا گروه مدیریت جامعه ممکن است نگاهی همه­‌جانبه به همه خانه‌ها داشته باشد و ممکن است جلوه و نمای صفحه‌های خورشیدی بالای سقف در نظر این عاملان غیرقابل قبول باشد ، در چنین شرایطی یک سیستم خورشیدی  احتمالاً قابل قبول خواهد بود.

 

شینگلی خورشیدی

مضرات شینگل‌های خورشیدی

صفحات شینگلی خورشیدی به جای شینگل معمولی نصب می­‌شود و بنابراین در راستای جهت سقف شما می­‌باشد. سقف­هایی که برای حداکثر قرار گرفتن در معرض خورشیدی یا راندمان فتوولتائیک ساخته نشده­‌اند، می­توانند مقدار برق تولید شده توسط سیستم خورشیدی بالای سقف شما را کاهش دهد. جهت گیری ساختمان عموما به مباحث اقلیمی مرتبط می­شود و همچنین راستای کشیدگی منطقه نیز در تععین راستا و جهت کشیدگی خانه موثر است و بالطبع سقف نیز در راستای همین جهت­‌گیری گسترش پیدا می­کند. البته با افزایش سایز مساحت پوشیده از صفحات شینگلی خورشیدی، این عدم کارآیی قابل رفع است. متأسفانه ، افزایش پوشش در سطح سقف نیز هزینه را بالا می­بردو همچنین منفعتی که در بالا برای شینگل­‌ها ذکر کردیم و همان جلوه بصری زیبای شینگل­‌های خورشیدی بود، با افزایس سطح از بین می­رود و این مزیت را کاهش می­دهد.

customers